Csak MaReSz tagok számára!
Elfelejtett belépési adatok
Kérjük adja meg a szerkesztési jogosultággal rendelkező személy e-mail címét.
Hírek
Kiosztották a 2025. évi Flash Award díjakat és különdíjakat
2025. május 16.

A Magyarországi Rendezvényszervezők és -szolgáltatók Szövetségének (MaReSz) idei Flash Award versenyének díjátadó ünnepségén 14 pályázatgyőztes díjat, három különdíjat és a MaReSz FLASHback életműdíját is átadták május 13-án, a Szépművészeti Múzeumban.

A MaReSz idén 3. alkalommal hirdette meg a rendezvényszervező és -szolgáltató szektor szereplői számára létrehozott Flash Award by MaReSz szakmai díjpályázatot, amelyre minden eddiginél több, összesen 63 pályázat érkezett. Az egyre népszerűbb verseny célja, hogy elismerje az adott év legFLASHebb, legkreatívabb, legszínvonalasabb munkáit és bemutassa a rendezvényszakma komplexitását.

Az elismert szakemberekből álló zsűri kétkörös folyamatban választotta ki a 14 kategória nyerteseit, és három különdíjat is odaítélt. A 17 Flash Award díj mellett átadták a MaReSz FLASHback életműdíját is a május 13-i exkluzív díjátadó eseményen a Szépművészeti Múzeumban.

Ganczer Gábor a MaReSz elnöke köszöntőbeszédében hangsúlyozta, hogy évről évre nehezebb helyzetben van a zsűri, amikor a sok kiváló pályázatból választania kell. A főzsűri tagjai idén is egyenként, kategóriáról kategóriára haladva beszélték át minden shortlistre jutott pályázat részleteit, és szakmai véleményüket, álláspontjaikat ütköztetve hozták meg döntésüket.

Ganczer Gábor a beszéde végén egy meglepetéssel is szolgált: bemutatta a MaReSz új logóját, ami a 2024-ben elindított, több körös logópályázat eredményeként született. Az új, dinamikus logó az innovativitást, a kreativitást és a 21. századi rendezvényszervező-ágazatot jellemző trendeket és ezzel együtt a szövetség folyamatos megújulását is szimbolizálja.

maresz_logo_teljes_email.png

A Flash Award díjátadó eseményének idén egy korábbi Flash Award-díjas helyszín, a Szépművészeti Múzeum adott otthont, amely 2023-ban Az év rendezvényhelyszíne kategória győztese volt. A Museum Eventsnek köszönhetően Mácsay Krisztina művészettörténész rövid előadásából közelebbről is megismerkedhettek a résztvevők a díjátadó „díszleteként” szolgáló Román csarnok történelmi érdekességeivel.

A Szépművészeti Múzeum mellett számos MaReSz-tag is összefogott a partnereivel azért, hogy a 2025-ös Flash Award díjátadó a rendezvényszakmához méltó magas színvonalon valósuljon meg. Ezúton is köszönjük idei szponzoraink támogatását:

ü  APPLE PS Hostess Ügynökség Kft.

ü  Budapest Party Service Kft.

ü  ConceptFlow

ü  Event Designer

ü  Equinox

ü  Hungexpo

ü  JK EVENT PRODUCTION

ü  Mediator

ü  Mobilsofa

ü  Multilumen

ü  Szépművészeti Múzeum -Museum Events

ü  Smarteq AVS

ü  Tech In The City

ü  Torter Design

A 2025-ös Flash Award több szempontból is megújult az előző évekhez képest, hiszen nem csak a kategóriák és különdíjak száma bővült, hanem a zsűri összetétele is változott: 2025-ben a MaReSz új Oktatási Bizottságának képviselői is bekapcsolódtak a zsűrizésbe, azokat a felsőoktatási intézményeket képviselve, ahol a rendezvényszervezés magas szintű oktatása folyik. Ezzel az is biztosítható, hogy a szakmai utánpótlásban közvetlenül részt vevő oktatók az új generációknak is tovább tudják adni a rendezvényszakma krémje által képviselt legmagasabb szintű tudást.

Az idei Flash Award gála díszvendége Frenreisz Károly volt, akinek – a MaReSz tagságának felterjesztése és az Elnökség döntése alapján – a MaReSz FLASHback Életműdíjat adományozták. Ennek a díjnak az átadása idén is a díjátadó ünnepség megkoronázása volt, a legmeghatóbb pillanatokkal. A díjat Ganczer Gábor elnök adta át a Kossuth-díjas művésznek.

A MaReSz FLASHback Életműdíj annak a szakembernek ítélhető oda, aki a rendezvényszervező szakmában (profit vagy nonprofit szférában) kifejtett több évtizedes eredményes munkájával kiemelkedő módon járult hozzá a szakma fejlődéséhez, értékeinek ápolásához és elismertségének növeléséhez.

Frenreisz Károly megkerülhetetlen alakja Magyarországon nem csak a zenei, hanem a rendezvénytechnikai piacnak is. Sikeres előadóként mindig is hitt abban, hogy a kiemelkedő koncertélményhez a zenei tudáson túl a megfelelő színvonalú technikai háttér is jelentően hozzájárul. Ez a belső igény alapozta meg későbbi hang-, fény- és színpadtechnikai tevékenységét, mely egészen a nyolcvanas évekig nyúlik vissza. Ekkoriban – szolgáltatói szektor hiányában – a zenekarok saját eszközöket (az ő kifejezésükkel élve: „motyót”) vásároltak és azt használták fellépéseik során. A korszak három sikeregyüttese, a Skorpió, az Omega és az Edda, látván a növekvő igényeket és az egyre inkább transzparenssé váló nyugati trendeket, összeadta saját technikáját, majd másokkal is elkezdte megosztani az így kialakult eszközparkot. Frenreisz Károly úttörő tevékenysége ilyen módon tette le az akkori Omega GMK alapjait, mely különböző szervezeti és tulajdonosi átalakulások után a mai napig nagy sikerrel működik, immár családi vállalkozásként, Omega Sound and Light néven.

A május 13-i díjátadóról készült első képeket, a Flash Award győztesek és különdíjasok felsorolását, valamint a Shortlistesek táblázatát csatoltan küldjük. Minden győztesről és különdíjasról hamarosan részletesebb beszámolót is elérhetővé teszünk a Flash Award honlapon és a díjátadóról készült képeket és videót is hamarosan itt fogjuk megosztani.